• COVID -19

• COVID-19 ważne informacje

• Od 1.09 otwieramy drzwi naszej  placówki dla wszystkich dzieci z zachowaniem wewnętrznych procedur.

Przypominamy, że pobyt Państwa pociechy w przedszkolu jest związany z większym ryzykiem ekspozycji na potencjalne czynniki chorobotwórcze. Dla wszystkich - dzieci, rodziców oraz całego naszego zespołu - będzie to trudny czas. Musimy zmienić nasze nawyki i pilnie stosować się do nowych zasad. Obiecujemy, że robimy co w naszej mocy, by zapobiec pojawieniu się wirusa w placówce, a powrót dzieci  do przedszkola był bezpieczny.

RODZICU!

1. Zapoznaj się z procedurą:

Procedura_bezpieczenstwa_dotyczaca_zapobiegania_i_przeciwdzialania_COVID_od_01.09.2020.pdf

2. Pobierz, wydrukuj i podpisz załączniki:

Zgoda_rodzica_na_przebywanie_dziecka_w_placowce.pdf

OSWIADCZENIA_Covid_19(1).pdf

3. Przygotuj dziecko na powrót do przedszkola:

- wyjaśnij jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują i dlaczego je wprowadzono; dopowiedz, że jest to normalne i nie oznacza niczego złego,

- uprzedź, że wszyscy pracownicy będą nosili przyłbice i rękawiczki, a po wejściu do przedszkola będzie mierzona temperatura,

- ustal, że wchodząc do przedszkola, żegnacie się już w holu, do szatni dziecko idzie z panią, która zaprowadzi do grupy; podobnie na koniec dnia;

- przypomnij, że do przedszkola nie zabieramy zabawek, ani innych przedmiotów domowych.

Do przedszkola przyprowadź dziecko bez żadnych objawów chorobowych. Jeśli dziecko źle się czuje, powinno zostać w domu.

Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

Zawsze obowiązkowo miej maseczkę i rękawiczki, dezynfekuj ręce, odpowiedz na ewentualne pytania pracownika dt zdrowia oraz pozwól zmierzyć temperaturę dziecku.

Zdezynfekuj ręce, zadzwoń dzwonkiem, poczekaj aż pracownik otworzy drzwi.

Podpisz oświadczenie o stanie zdrowia dziecka.

Oddaj dziecko pod opiekę pani/pomocy. Odbierz dziecko od pani/pomocy.

Jeżeli potrzebujesz kontaktu z nauczycielem – przekaż tę informację pracownikowi, jeśli nauczyciel będzie mógł – podejdzie.Jeżeli potrzebujesz kontaktu z dyrektorem – przekaż tę informację pracownikowi lub skontaktuj się telefonicznie/mailowo.

Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny.

Podkreśl, że nie powinno ono dotykać oczu, nosa i ust i nie podawać ręki na powitanie. Powinno za to często myć ręce wodą z mydłem. Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichanie czy kasłania – dawaj przykład! Pierwszą czynnością po wejściu do Sali będzie umycie rąk.

Prowadź wnikliwą obserwację dziecka, która pozwoli dostrzec niepokojące objawy (najczęściej są to: kaszel, katar, biegunka, bóle głowy, przekrwienie błony śluzowej nosa).

Książeczka o koronawirusie dla dzieci Koronawirus(1).pdf