• Dzień Tolerancji

• 16.11.2022 nasze przedszkole obchodziło Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Na wstępie dzieci obejrzały krótki film dot. tolerancji, natomiast hasło przewodnie tego dnia brzmiało: „Jesteśmy różni, ale tacy sami – wszyscy jesteśmy przyjaciółmi”. Rozmawialiśmy na temat odmienności, pozytywnych i negatywnych postaw oraz uczuć. Wytłumaczyliśmy sobie trudne pojęcia charakteryzujące tolerancję, z których stworzyliśmy drzewa – symbolizujące przyjaźń, zgodę i wyrozumiałość. Był to dzień, w którym przedszkolaki przypomniały sobie również zasady kodeksu przedszkolaka po to, aby kształtować właściwe postawy w grupie. Promocja tolerancji miała na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacji odmienności innych, poszanowania cudzej godności i uwrażliwienia na uczucia innych.

• Audycja muzyczna

• Dnia 14.11.2022 w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna, pt. „Zabawa e-lektroniką”. Gościliśmy artystów z Art2You, z którymi dzieci brały udział w krótkich rozśpiewankach. Przedszkolaki  wspólnie z wokalistką  z wielką radością śpiewały piosenki doskonale znane im z bajek. Tym razem nasi podopieczni zapoznali się z i gitarą elektryczną oraz klawiszami.

• Dzień Niepodległości w naszym przedszkolu

• 10 listopada  uroczyście świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Przedszkolaki odświętnie ubrane zaśpiewały hymn i brały udział we wciąganiu flagi. Odbyły się również specjalnie przygotowane występy grupowe. Dzieci były bardzo przejęte i pięknie się przygotowały. Wszystkim uczestnikom gratulujemy patriotycznej postawy! Zapraszamy do galerii oraz na krótki filmik z występu naszych Puchatków

• Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Święto stało się okazją, aby przypomnieć  ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze”. Przedszkolaki tego dnia przyszły do przedszkola w przepięknych strojach,  górowały tańce i zabawa. rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rysowały i kolorowały. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie:)

• Tygryskowy październik

• Grupa Tygrysków w miesiącu październik została zapoznana z następującą tematyką: „Idzie jesień…przez ogród i sad”, „Idzie jesień…do zwierząt”, „Co z czego otrzymujemy”, „Idzie jesień… z deszczem”. Dzieci rozpoznawały i opisywały wygląd owoców i warzyw, nazywały gatunki drzew, określały, które owoce nie rosną w Polsce. Poznawały miejsca, w których zwierzęta chronią się przed nachodzącą zimą. Rozbudzały zainteresowania światem zwierząt. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi wełna, mleko i mąka oraz z czego są pozyskiwane i do czego są  wykorzystywane. Poznały zjawiska atmosferyczne towarzyszące obecnej porze roku, którą jest jesień. Wskazywały właściwy ubiór na jesienny spacer. Na zajęciach matematycznych rozwijały umiejętności rachunkowe(układanie rymów według podanego wzoru, przeliczały w zakresie czterech i więcej), rozwijały orientację przestrzenną, utrwalały nazwy kolorów. Podczas ćwiczeń i zabaw ruchowych rozwijały sprawność fizyczną. Rozwijały umiejętności stosowania rzeczowników w liczbie pojedynczej i mnogiej. Na zajęciach umuzykalniających określały charakter melodii piosenki, ilustrowały je ruchem, kształtowały poczucie rytmu i gry na instrumentach perkusyjnych. Dzieci  wykonały prace plastyczno- techniczne: „ Wesoła owieczka”, „ Jeż”, „Wiewiórka i jej orzeszek”, „Jesienne drzewo”, „Jesienny deszcz”, „Jesienne chmury”.

• Dzień drzewa

• 10 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. Grupa Puchatków i Tygrysków udała się na wycieczkę do pobliskiego lasu w celach badawczych. W czasie zabaw badawczych oglądały i dotykały ich liści, kory oraz owoców. Następnie każda z grup: Maleństw, Tygrysków i Puchatków wykonała pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewo”.