• Teatrzyk KAMISHIBAI

• W lutym odwiedził nas wyjątkowy Gość. Pani z Publicznej Biblioteki w Straszynie zapoznała nas z tradycyjną japońską sztuką teatralną kamishibai przedstawiając opowiadanie pt. Przygody Pingwinka Pingo. To niezwykle ciekawe spotkanie nie tylko przypomniało dzieciom by dbać o naszą planetę, ale również dało im możliwość obcowania z książką w niekonwencjonalny sposób. Serdecznie dziękujemy!

• Pozanjemy zawody - STRAŻAK

• 23.02.2023r. nasze przedszkole odwiedziła Pani z Ochotniczej Straży Pożarnej. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca strażaka, a także omówione zostały zasady korzystania z numerów alarmowych. Przedstawicielka straży zaprezentowała naszym wychowankom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały  na zadawane pytania.

• Wyczekiwany dzień:)

• Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 14.02.23 w Przedszkolu Stumilowy las, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Po porannej wspólnej zabawie grupa Tygrysków i Puchatków prężnym krokiem wybrały się się do SP w Pregowie na dalszą cześć zabawy. Pan wodzirej wspaniale poprowadził bal karnawałowy, było mnóstwo radości i uśmiechu😀

• Ferie zimowe w naszym przedszkolu - relacja

• Ferie zimowe, to nie tylko czas zimowych wypraw z rodzicami np. w góry, czy na lodowisko,
              to także miło spędzone chwile z rówieśnikami w przedszkolu i odpoczynek od zajęć dydaktycznych.
              Dzieci w naszym przedskolu nie miały czasu na nudę, każdy dzień przynosił nowe niespodzianki.
              Dzięki pomysłowości, kreatywności naszych Pań, które zawsze mają głowy pełne pomysłów i potrafią wyczarować ciekawe zabawy, dzieci miały okazje do różnych aktywności oraz integracji ze starszymi i młodszymi koleżankami i kolegami. Ferie rozpoczęły się od zabaw sportowych, bo przecież ruch, to zdrowie…
              W młodszych grupach wiele emocji dostarczyły dzieciom zabawy z chustą animacyjną.
              Nie zabrakło też zabaw rytmiczno-ruchowych, tanecznych, ilustracyjnych do treści piosenek o tematyce zimowej. A przecież zajęcia umuzykalniające, to wspaniały sposób na rozwój dziecka w wielu aspektach.
              Ruch podporządkowany muzyce spełnia specjalne zadania - odpręża, rozbudza wyobraźnię,
              wzajemną komunikację, wyzwala pozytywne emocje.

Dzieci także miały przyjemność przenieść się do bajecznego świata poprzez słuchanie bajek, uczestnicotwo w konkursach i zagadkach.
              Dzieci przeniosły się również w świat kulinarny,  pieczenie babeczek dostarczyło wiele uśmiechu na twarzach naszych podopiecznych.
              Ferie w przedszkolu, to jedna z form ciekawie spędzonego czasu nie tylko poprzez zabawę kierowaną,
              ale także swobodną zabawę, którą dzieci bardzo sobie cenią:)