• Aktualności

            • Mikłołajki w naszym przedszkolu

            • 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Rodzinne Warsztaty Mikołajkowe. Nasi wspaniali goście - Rodzice oraz nasze kochane Przedszkolaki, również wspólnie z rodzeństwem wykonali piękne ozdoby świąteczne. Nie tylko te cudowne prace były ważne, ale również integracja rodziców i pracowników przedszkola oraz wspólnie spędzony miły czas rodziców z własnymi dziećmi🎄❤️ Wcześniej odwiedził nas, jak co roku Mikołaj i obdarował przedszkolaki prezentami. Zapraszamy do galerii!:)

            • Tygryskowy listopad

            • W listopadzie Tygryski realizowały tematy takie jak: “Mała i duża ojczyzna”, “W świecie wyobraźni:, “Nasze ciało”, “Wiadomość z daleka”. Tygrysy rozmawiały o tożsamości narodowej. Dzieci przypomniały sobie wygląd symboli narodowych: godła i flagi, a także wykonały biało-czerwony kotylion na Narodowe Święto Niepodległości. Oglądaliśmy mapę Polski, kształt naszego kraju odwzorowaliśmy z wykorzystaniem sensorycznych materiałów, zaznaczyliśmy Wisłę, naszą najdłuższą rzekę, i Morze Bałtyckie. Poszerzaliśmy zasób słownictwa i doskonaliliśmy umiejętność wyrażania uczuć słowami. Rozumiemy już znaczenie pojęć wyobraźnia i marzenie. Trenowaliśmy uważność, czyli koncentrowanie się na bieżących doznaniach. Przypomnieliśmy sobie nazwy części naszego ciała, policzyliśmy oczy, uszy i palce, a także dokładnie przyjrzeliśmy się zębom. Wiemy już, jak ważne jest mycie ich każdego dnia – szczotkowaliśmy starannie zęby po posiłku. Zapoznaliśmy się z zawodem lekarza i stomatologa, którzy leczą nasze ciało. Potrafimy wymienić nazwy wszystkich 5 zmysłów, których używaliśmy podczas zabaw sensorycznych. eszłotygodniowe zabawy dotyczyły poczty i listonosza. Omawialiśmy elementy listu (koperta, znaczek, adres) i proces jego wysyłania. Dzieci zaznajomiły się z zawodem listonosza, a także opisywały jego wygląd i atrybuty (czapka, torba). Zapoznały się też z trąbką, symbolem graficznym Poczty Polskiej, co stało się dobrą okazją do poznania wyglądu i dźwięku tego instrumentu.

            • Puchatkowe aktywności w listopadzie

            • Grupa Puchatków w miesiącu listopadzie   została zapoznana z następującą tematyką: „Mała i duża ojczyzna”, „W świecie wyobraźni”, „Przygotowania do zimy”, „Nasze ciało”. Dzieci kształtowały poczucie przynależności do wspólnoty, jaką są mieszkańcy naszego kraju, poznały symbole narodowe- flagę, hymn, godło .Poznały znaczenie słowa ”wyobraźnia ”oraz odróżnianie  elementów  świata fikcji od rzeczywistości .Rozmawiały o swoich marzeniach i planach, a za pomocą muzyki i tańca wyrażały swoje emocje i doskonaliły swoje umiejętności interpersonalne .Na przykładzie własnych doświadczeń, opowiadania, wierszy i zagadek poszerzały wiedzę na temat przygotowań zwierząt do zimy. Utrwalały nazwy ptaków odlatujących z i przylatujących do Polski na zimę.  Rozmawiały o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie na przełomie jesieni i zimy, oraz o skutkach tego w świecie przyrody. Rozmawiały  o ciele i zmysłach. Poznawały wybrane narządy i sposób, w jaki dzięki nim odbieramy otaczający nas świat. Przypomniały sobie również,  jak codziennie dbać o higienę, by być zdrowym. Wspólnie  zastanawialiśmy się co robić, żeby dbać o porządek wokół nas, a także o bliższe i dalsze środowisko. Poznały kształty liter „M i m„ na przykładzie słowa „mama”, „T i t” na przykładzie słowa „tata”, „D i d„ na przykładzie wyrazu „dom” oraz „Y i y” na przykładzie wyrazu „lody. Słuchali  piosenek o tych literach i bawiły się do rytmu.  Wykonały wiele ćwiczeń utrwalających sposobu ich pisania. Doskonaliły też umiejętności analizy, syntezy sylabowej i głoskowej oraz liczenia sylab. Dowiedziały się jaki kształt ma cyfra 4,5. Uczestniczyły w zabawach polegających na liczeniu i korzystały z liczebników  głównych i porządkowych. W ramach zajęć z Aktywnej matematyki manipulowały przedmiotami, układały wzór z figur geometrycznych, kłębków wełny i patyczków od lodów. Na zajęciach matematycznych rozwijały umiejętności rachunkowe(układanie rymów według podanego wzoru, stosowały pojęcia: mniej, więcej, tyle samo), określały położenie przedmiotów w przestrzeni, stosowały określenia: na, pod, w, przed, za, obok, porównywały przedmioty: klasyfikowanie ich ze względu na jakość( np. barwa, wielkość). Podczas ćwiczeń i zabaw ruchowych rozwijały sprawność fizyczną oraz  reakcję na ustalone sygnały. Na zajęciach umuzykalniających śpiewały piosenki, określały charakter melodii piosenki, ilustrowały je ruchem, kształtowały poczucie rytmu oraz wykonywały instrumentalizację piosenki. Tworzyły prace plastyczno- techniczne wykonywane różnymi technikami: rysowały, malowały, lepiły, korzystały z różnych materiałów i przyborów. Uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Puchatki w listopadzie obchodziły: „Dzień Postaci z Bajki”, „Dzień Niepodległości”, „Dzień Pluszowego Misia”, którym  towarzyszyło, jak zawsze wiele ciekawych zabaw.  Oglądały teatrzyk pt. „Miś strażnikiem lasu”.

            • Listopad w grupie Maleństw

            • W listopadzie Maleństwa przyglądając się zmieniającej się pogodzie, rozmawiały na temat przygotowań leśnych zwierząt do zimy. Poznały jesienne zwyczaje miedzy innymi niedźwiedzia, wiewiórki, jeża. Dzieci były bardzo aktywne plastycznie. Niemal codziennie ćwiczyły wycinanie, wyklejanie, dorysowywały brakujących elementy.      W ramach zabaw z zakresu matematyki klasyfikowaliśmy elementy z uwzględnieniem cechy jakościowej. W taki oto sposób drewniane klocki w kształcie różnych figur podzieliliśmy ze względu na wielkość, kształt, kolor. Ponadto Maleństwa ćwiczyły odwzorowywanie układów wg wzoru, doskonaląc percepcję wzrokową i uwagę. Miały też okazję do realizacji własnych pomysłów w tym zakresie. W tym miesiacu rozmawialiśmy również o patriotyzmie i przynależności narodowej. I choć są to zagadnienia trudne i często niezrozumiałoe, warto już od najmłodszych lat budzić w dzieciach miłość do małej i wielkiej Ojczyzny poprzez ugruntowanie poczucia tożsamości i kształtowanie dumy narodowej.

            • Dzień Pluszowego Misia

            • W piątek 24.11 dzieci świętowały „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim przyjacielem - ulubionym misiem. Były bajki o misiu, zabawy, puzzle, dzieci karmiły głodnego misia ćwicząc precyzję ruchu ręki. Przedszkolaki tańczyły do piosenki „Ja jestem niedźwiadek”. Na zakończenie dnia nasi milusińscy wykonali pracę plastyczną - misia różnymi technikami plastycznymi. Ten dzień był pełen uśmiechu i radości:)