W dniu 25.03.2024 nasze przedszkole odwiedził strażak z Państwowej Straży Pożarnej. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca strażaka, a także omówione zostały zasady korzystania z numerów alarmowych. Przedstawiciel straży zaprezentował naszym wychowankom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem w stroju strażackim
Bardzo serdecznie dziękujemy Tacie Zuzi p. Jarosławowi Butrymowi za odwiedziny i przeprowadzenie super zajęć!!:)
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie
Spotkanie ze strażakiem
- 18
Puchatkowe aktywności w lutym
Grupa Puchatków w miesiącu lutym została zapoznana z następującą tematyką: „Wszystko jest muzyką”, „Pod ziemią, pod wodą” , „W kosmosie”, „Prehistoryczny świat” . Dzieci słuchały utworów różnorodnych gatunków oraz uczestniczyły w wielu zabawach dźwiękowych. Poznały różne rodzaje ekspresji muzycznej i próbowały nazywać uczucia, towarzyszące im podczas słuchania i tworzenia muzyki. Dowiedziały się jaką wartość ma cisza, oceniały które dźwięki są dla nich przyjemne, a które nie. Rozmawiały o zasobach naturalnych kryjących się pod powierzchnią ziemi(węgiel, sól, cenne kruszce). Puchatki poznały pojęcia związane z kosmosem: Układ Słoneczny, planety, Księżyc, Słońce itp. Zapoznały się ze sprzętami do obserwowania i badania kosmosu oraz zawodami osób, które zajmują się jego eksploracją(astronom, astronauta). Poszerzały wiedzę na temat ruchu planet wokół Słońca oraz ruchu obrotowego Ziemi, układały rytmy związane z następstwem dnia i nocy. Rozmawiały jak wyglądał świat w dawnych czasach. Poznały specyfikę zawodu archeologa i paleontologa oraz różnice i podobieństwa między nimi. Próbowały umieścić na osi czasu(wcześnie –później) pojawienie się dinozaurów i człowieka. Poznały pojęcie” pamiątki” i dowiedziały się różnych rzeczy o niektórych dinozaurach(wygląd, sposób życia, wielkość). Poznały kształty liter „ N” i „n” na przykładzie wyrazu „nuta”, „W i w” na przykładzie wyrazu „ woda”, „P i p „ na przykładzie wyrazu „planeta” oraz „ J i j” na przykładzie wyrazu „jajo”. Wykonały wiele ćwiczeń utrwalających sposobu ich pisania. Doskonaliły też umiejętności analizy, syntezy sylabowej i głoskowej oraz liczenia sylab, określały pierwszą głoskę w słowie. Próbowały odczytywać sylaby i słowa z poznanych już przez nich liter. Poznały zapis liczba 10 . Uczestniczyły w zabawach polegających na liczeniu i korzystały z liczebników głównych i porządkowych, porównywały wielkość zbiorów. Utrwaliły nazwy i kształty figur geometrycznych: koła, kwadratu i trójkąta, ćwiczyły umiejętności kodowania i dekodowania, układania rytmów. W ramach zajęć z Aktywnej matematyki manipulowały przedmiotami, układały kształt liczby 10. Podczas ćwiczeń i zabaw ruchowych rozwijały sprawność fizyczną oraz reakcję na ustalone sygnały. Na zajęciach umuzykalniających śpiewały piosenki, określały charakter melodii piosenki, ilustrowały je ruchem, kształtowały poczucie rytmu, tworzyły i odtwarzały wiele rytmów muzycznych, słuchowo-ruchowych i ruchowych. Starały się wyrażać treść utworu przez ruch i środki plastyczne. Wykonywały instrumentalizację piosenek. Uczestniczyły również w zabawach badawczych. Tworzyły prace plastyczno- techniczne wykonywane różnymi technikami: rysowały, malowały, lepiły, korzystały z różnych materiałów i przyborów. Uczestniczyły również w zabawach na świeżym powietrzu. Zapraszamy do galeriiJ
44
Tygryskowy luty
W lutym Tygryski realizowały tematy takie jak: “Pod ziemią, pod wodą”, “W kinie i w teatrze”, “Prehistoryczny czas”, “W kosmosie”. Dzieci poszerzały swoją wiedzę o świecie i naturze. Mówiliśmy o skarbach ukrytych są w ziemi, o świecie podwodnym, o wulkanach i dźwiękach Ziemi. Nie zabrakło jednego z ulubionych tematów przedszkolaków - prehistoria i dinozaury. Przedszkolaki poznały zawód archeologa i paleontologa, uczestnicząc w zabawie tematycznej „Archeolog szuka śladów przeszłości”, zabawie ruchowej „Archeolog w pracy”, zabawie sensorycznej „Naukowcy w pracy” i słuchając wiersza „O moich dinozaurach”. Opowiadanie „Dinozaur w przedszkolu” wprowadziło nas w temat wizyt w muzeum, co wiązało się z poznaniem zasad właściwego zachowania w takim miejscu. Ponieważ pewne umiejętności należy utrwalać systematycznie, dzieci również w zeszłym tygodniu liczyły i klasyfikowały przedmioty ze względu na wielkość, kontynuowały układanie rozpoczętego rytmu i utrwalały umiejętność rozpoznawania figur geometrycznych. Poznaliśmy nowe wyrazy związane z tą dziedziną sztuki, np. ekran, widownia i rekwizyt. Dowiedzieliśmy się, jak wiele osób bierze udział w przygotowaniu przedstawienia teatralnego czy produkcji filmu: reżyser, scenarzysta, kostiumograf, scenograf, bileter, sufler. Tygryski zdobywały wiedzę na temat Układu Słonecznego, Ziemi, Słońca, planet i podróży kosmicznych. Dzieci uczyły się nazw planet Układu Słonecznego, dowiedziały się, że Słońce nie jest planetą, poznały zawód kosmonauty, a także zastanawiały się, jak wyglądają kosmici. Nie zabrakło ciekawych prac plastycznych, dzieci usprawniały motorykę małą oraz pogłębiały swoją kreaywność.
13
Dzień Wody
5 marca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych i eksperymentów bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…, zamienialiśmy się w krople wody.Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.5 marca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych i eksperymentów bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…, zamienialiśmy się w krople wody.Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.
19
Luty w grupie Maleństw
W lutym rozpoczęliśmy nowe półrocze w przedszkolu. Na początku miesiąca dzieci zapoznały się z tematyką związaną z zawodami, tj. kim chcę zostać jak dorosnę, kim są moi rodzice, zawody dziś i dawniej. Rozmawialiśmy również o tym, jak wynalazki wpłynęły na życie ludzi. Kolejne tematy dotyczyły baśni, bajek oraz szeroko pojętej sztuki. Naszą wyobraźnię pobudzały m.in. ciekawe obrazy oraz piękne utwory muzyki klasycznej. Ostatni tydzień upłynął pod znakiem dinozaurów. To jeden z najbardziej lubianych tematów u dzieci. Wszyscy wykazali się dużą dawką wiedzy, chętnie słuchali i powiadali o dinozaurach. Zostało również wykonanych sporo prac plastycznych. Śpiewaliśmy piosenki o dinozaurach, a także zorganizowaliśmy zabawę z udziałem dinozaurów przyniesionych przez dzieci. Mimo niskiej frekwencji spowodowanej chorobami, udało nam się zrealizować zaplanowane cele:)
14
Kalendarz
brak danych