• Dzień Ziemi

• Tradycyjnie co roku włączamy się do akcji "Sprzątania Świata" z okacji Międzynarodowego Dnia Ziemi, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem, wyposażone w rękawiczki przyłączyły się do akcji, by posprzątać Ziemię. Młodsze i starsze dzieci zbierały śmieci w okolicy przedszkola.Widząc, jak dużo jest śmieci wokół nas i jak trudno to wszystko posprzątać, nasze przedszkolaki nauczyły się, że czystość otoczenia, w którym przebywamy, zależy tylko od nas. Mamy nadzieję, że będą świecić przykładem w swoich rodzinnych domach i wraz z rodzicami będą dbać o środowisko. Największym wyzwaniem okazało się posadzenie nowego drzewka w przedszkolnym ogródku! To był fantastyczny i udany dzień! 🙂

• WIELKANOCNE DEKORACJE

• Dziekujemy za udział w przedszkolnym KONKURSIE RODZINNYM na DEKORACJĘ WIELKANOCNĄ.  Dziękujemy za serce i czas, które Państwo włożyli w przygotowanie prac razem z dziećmi. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Wszystkie dekoracje są wspaniałe i niepowtarzalne! W dniu jutrzejszym (w środę) dzieciom zostaną wręczone nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom:) Prosimy o zabranie dekoracji do domu, tak by cieszyły oko i serce w ten świąteczny czas.Poniżej galeria prac. ❤️ ❤️ ❤️ ❤️

• Wizyta ORNITOLOGA

• W czwartek 30 marca nasze przedszkole odwiedził ornitolog, który opowiedział dzieciom wiele ciekawostek dotyczących życia ptaków. Przedszkolaki poznały ich nazwy, wygląd, zwyczaje i dźwięki, które wydają. Była mowa o sikorce, gilu, sójce i wileu innych… Dzieci dowiedziały się również, jakie ptaki zimują w naszym kraju i które go opuszczają w poszukiwaniu ciepłego klimatu. Przedszkolaki już wiedzą, że niektóre gatunki ptaków przylatują do nas tylko na zimę! Nasze dzieci wysłuchały z ciekawością wielu cennych uwag na temat dokarmiania ptaków - poznały ich przysmaki i wiedzą już gdzie zawiesić karmnik. Dzieci miały też okazję założyć lornetki do obserwacji ptaków w ich naturalnym środowisku, co najbardziej im się podobało:)

• Umowy

• Zapraszamy Rodziców dzieci, które dostały się do przedszkola w tegorocznej rekrutacji na podpisanie umowy na rok szkolny 2023-24 w poniedziałek 3.04 w godzinach 15-18.00

• Witamy wiosnę!

• 21 marca przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do lasu. W ten sposób postanowiły przywitać Wiosnę. Nowa pora roku to doskonały czas na rozpoczęcie sezonu na piesze wycieczki, długie spacery i aktywny wypoczynek. Dzieci dzielnie i z uśmiechem na ustach wędrowały po lesie, szukając pierwszych oznak wiosny oraz wzbogacając swoją wiedzę na temat otaczającej nas przyrody.

• Teatrzyk KAMISHIBAI

• W lutym odwiedził nas wyjątkowy Gość. Pani z Publicznej Biblioteki w Straszynie zapoznała nas z tradycyjną japońską sztuką teatralną kamishibai przedstawiając opowiadanie pt. Przygody Pingwinka Pingo. To niezwykle ciekawe spotkanie nie tylko przypomniało dzieciom by dbać o naszą planetę, ale również dało im możliwość obcowania z książką w niekonwencjonalny sposób. Serdecznie dziękujemy!

• Pozanjemy zawody - STRAŻAK

• 23.02.2023r. nasze przedszkole odwiedziła Pani z Ochotniczej Straży Pożarnej. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca strażaka, a także omówione zostały zasady korzystania z numerów alarmowych. Przedstawicielka straży zaprezentowała naszym wychowankom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały  na zadawane pytania.

• Wyczekiwany dzień:)

• Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 14.02.23 w Przedszkolu Stumilowy las, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Po porannej wspólnej zabawie grupa Tygrysków i Puchatków prężnym krokiem wybrały się się do SP w Pregowie na dalszą cześć zabawy. Pan wodzirej wspaniale poprowadził bal karnawałowy, było mnóstwo radości i uśmiechu😀